Meble metalowe – jakość, solidność, bezpieczeństwo

Meble metalowe które warto mieć

Aranżując odpowiednio wnętrze danego biura lub też archiwum, oprócz wielu niezbędnych mebli, warto również zaopatrzyć się w specjalne szafy. Przeznaczone są do ochrony prywatnych i poufnych dokumentów. Do wyboru mamy dziś wiele rodzajów metalowych szaf. Bez obaw można przechowywać nawet najbardziej tajne akta pracownicze i nie tylko. Wnętrza szaf pomieszczą mnóstwo rozmaitych segregatorów oraz multum teczek w najczęściej wykorzystywanych formatach. Podzielone na pomniejsze półki o regulowanej wysokości zawieszenia oraz liczne segmenty zapewniają zwykle: wysoką funkcjonalność, wygodę i komfort użytkowania, a także, przede wszystkim, pewność i bezpieczeństwo. Meble metalowe warto mieć. Nawet projektując domowe biuro warto o tym pamiętać.

Certyfikowane produkty

Niektóre ze sprzedawanych produktów do przechowywania dokumentów posiadają dodatkowo certyfikację IMP. Wyróżnia się trzy podstawowe klasy owej certyfikacji. Do klasy A należą produkty, w których przechowuje się pisma i dokumenty określane jako „zastrzeżone” lub też „poufne”. Z kolei do klasy B zaliczają się komody, które służą wyłącznie do przechowywania akt „tajnych”. Natomiast klasą C określa się szafy przechowujące dokumenty „ściśle tajne”. Wymogi te określone zostały w Zarządzeniu Ministra Obrony Narodowej oraz w Rozporządzeniu Rady Ministrów. Oba te dokumenty pochodzą z 2005 roku. Są to meble metalowe najwyższej klasy.

Odpowiednie warunki w pomieszczeniu

Szafy metalowe na dokumenty sprzedawane są zazwyczaj w formie jednodrzwiowej bądź też dwudrzwiowej. Zdecydowana większość szaf wyposażona jest w zamek na klucz, co wydaje się oczywistym atutem w przypadku mebli tego przeznaczenia. Często można je również zakupić z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwko korozji oraz pokryte ekologicznym lakierem proszkowym. Taki proszek oprócz tego, że wygląda niezwykle estetycznie, stanowi doskonałe uzupełnienie dla mebli wysokiej jakości. Należy jednak pamiętać, że meble z metalu przeznaczone są szczególnie do użytkowania wewnątrz suchych pomieszczeń. Takich w których panuje standardowa temperatura pokojowa.

Przed zakupem szafy warto również zwrócić uwagę na ilość ewentualnych pyłów, występujących w biurze lub archiwum. To ważne zanim znajdzie się tam metalowa szafa. Natomiast w celu oczyszczenia takiego mebla należy używać wody wraz z odpowiednim detergentem. W ten łatwy i szybki sposób oczyści metalowe powierzchnie lakierowane. Po oczyszczeniu szafy warto również delikatnie osuszyć odświeżoną powierzchnię przy pomocy miękkiej szmatki. Wielu sprzedawców informuje jak należny się danym produktem obchodzić.

Konieczne w dużych firmach

Przechowywanie pracowniczych akt osobowych podlega ścisłej ochronie. Właśnie dlatego pracodawca, który jest za nie odpowiedzialny, musi przestrzegać obowiązującego prawa w tej dziedzinie. Powinien on przede wszystkim zabezpieczyć dane przed: udostępnieniem ich osobom do tego nieupoważnionym, zabraniem ich przez osobę do tego nieupoważnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy, zmianą, utratą, uszkodzeniem lub też zniszczeniem.

Żadna współczesna ustawa nie uwzględnia jednak konkretnych wytycznych, które zawierałyby gotowe rozwiązania dla pracodawców w zakresie przykładowej ochrony danych. Szafy metalowe na akta osobowe gwarantują więc bezpieczne przechowywanie wszelkich poufnych dokumentów. Pracodawcy mogą, a nawet powinni, zatroszczyć się o to, aby szafy znajdowały się w osobnym pomieszczeniu, spełniającym wymogi archiwum. Nie tylko dostęp do samych szaf, ale i do pomieszczeń, w których się one znajdują, powinien być ściśle zabezpieczony. Z pomocą przychodzą tu naturalnie: profesjonalne zamki, systemy alarmowe, monitoringi i inne tego typu mechanizmy. Dziki zastosowaniu mnogich rozwiązań ochronnych, możliwe jest zabezpieczenie tajnych akt przed nieupoważnionymi do tego, by je widzieć, osobami.

Domowe biuro a praca w domu - dlaczego warto je mieć?<< >>Nogi do stołu - czym się kierować przy wyborze?

About the author : Meble Alina